فن سانتریفیوژ بکوارد سینگل فولی تسمه

Single Backward Belt Drive Centrifugal Fan

فن سانتریفیوژ بکوارد سینگل فولی تسمه - Single Backward Belt Drive Centrifugal Fan

فن سانتریفیوژ بکوارد سینگل فولی تسمه اس تی پی اس

Single Backward Belt Drive Centrifugal Fanتعداد :

دستاوردی دگر توسط شرکت صنایع تهویه پارس سعید با تولید فن های سانتریفیوژ عینا مطابق استاندارد های برند کامفری ایتالیا و دستیابی به دبی های ارائه شده توسط این شرکت برای نخستین بار در خاورمیانه...

شرکت صنایع تهویه پارس سعید با در اختیار داشتن بهترین کادر مهندسی، طراحی و تیم اجرائی با بهره گیری از برترین متریال موفق گردید تا با استاندارد سازی پروانه های فن های سانتریفیوژ و همچنین هوزینگ و شاسی کشی عینا مطابق نمونه ایتالیایی این نوع محصول از برند کامفری به جدول دبی ارائه شده به عنوان استاندارد جهانی این محصول برای اولین بار در ایران و خاورمیانه دست یابد.

شایان ذکر است که این موفقیت ارزشمند رقم زننده ی تحولی عظیم در صنعت تهویه ایران خواهد بود.

این نوع محصول دربا پروانه هایی با قطر 250- 1250میلیمتر با بهترین و برترین کیفیت ساخت مطابق استاندارد های جهانی روز دنیا ساخته و آماده ی عرضه به هم میهنان گرانقدر میباشد.

 

فن سانتریفیوژ بکوارد

 

پروانه ها از جمله سیستم هایی هستند که توسط تیغه هایی که بر مرکز آنها قراردارند با ایجاد نیرو حاصل از برخورد پره ها با هوا میتوانند سیال مورد نظر را جابجا کنند ..
این پروانه ها دارای مدل های مختلفی از جمله بکوارد سینگل،بکوارد دبل،انواع فوروارد ها ،پروانه های فشار قوی ،چمپیون،و انواع مختلف آکسیال میباشد.

تفاوت میان بکوارد و فوروارد در نحوه ی قرارگیری تیغه هاست که در بکوارد تیغه های کمتر با طول بیشتر و به عقب و در فوروارد تیغه های بیشتر با طول کمتر به سمت جلو میباشد.شرکت صنایع تهویه پارس سعید((STPS.Co)) پروانه های خود را در انواع و سایز های مختلف طراحی و با برترین کیفت تولید کرده و با پیشرفته ترین دستگاه های آمریکایی پروانه های مورد نظر را بالانس داینامیک و استاتیک میکند...
پروانه های بکوارد سینگل با داشتن تیغه هایی به سمت عقب با طول بیشتر پیشنهادی مطمئن از جانب ما برای شما میباشد. این پروانه ها ازقطر 250-1250میلیمتر تولید میشود

در این نوع فن ها از پروانه بکوارد بهره گرفته میشود که دارای دو مدل دبل و سینگل میباشد.برای کاهش حداکثری صدا و لرزش حاصل از کارکرد این دستگاه از شاسی دبل و لرزه گیر بهره گرفته شده است.همچنین برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی بدنه و پروانه ی این دستگاه به صورت کامل دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای میباشد. 


درباره ما

شرکت صنایع تهویه پارس سعید فعالیت خود را ازسال 1375به راهبری و مدیریت جناب مهندس امیر سعید مالکی  در راستای طراحی و تولید انواع سیستمهای تهویه صنعتی آغاز کرده  و پیوسته در حال ارتقای سطح کیفی و دانش فنی و مهندسی خود برای ارائه ی برترین و بروز ترین محصولات و سیستم ها بوده است.

پروانه های بکوارد و فن های سانتریفیوژ

ازجمله مهمترین محصولات این شرکت میتوان به فن های سانتریفیوژ اشاره داشت. فن های سانتریفیوژ به صورت کلی به دو دسته فوروارد و بکوارد تقسیم می گردند که شرکت صنایع تهویه پارس سعید با بهره گیری ازپتانسیل های تیم مهندسی و پژوهشی خود در سال 1396 موفق به ساخت یکی از بروزترین و با کیفیت ترین پروانه های بکوارد گردید. به سبب همین ارتقای کیفی که در پروانه های فن های سانتریفیوژ خود پدید آورده شد توانستیم افزایش 30 درصدی راندمان در میزان cfm  و فشار استاتیکی نسبت به سایرتولیدات داخلی را حاصل شویم. تعبیه این نوع اگزاست فن ها در دستگاه های هواساز همچنین موجب افزایش بازدهی آنها به میزان چشمگیری گردیده است که همین امر ما را از واردات محصولات مشابه بی نیاز ساخته است.

هوزینگ فن :

از نوآوری های دگر این شرکت در طراحی و ساخت فن های سانتریفیوژ بکوارد میتوان به ساخت کیسینگ و هوزینگ 16 جهته شاره داشت که با سایز استاندارد کیسینگ نسبت به تولیدات داخلی موجب کاهش صدا و قابلیت تنظیم دهنه خروجی در 16 جهت متفاوت گشته شده است که همین امر قابلیت نصب، راه اندازی و اجرای دستگاه را در انواع پروژه ها را تا میزان قابل توجهی سهولت میبخشد.

با توجه به این موضوع که دبی و فشار استاتیکی فن سانتریفیوژ تولید شرکت صنایع تهویه پارس سعید نسبت به تولیدات دیگر بیشتر می باشد، لذا در سایزهای یکسان بنا به برترین نمونه های استاندارد خارجی، ابعاد بزرگتری را به نسبت تولیدات داخلی دارا میباشد. این امر موجب می گردد تا فشار وارده از طریق جریان هوا داخل کیس و یا هوزینگ بر محور اصلی پروانه کمتر شده و عمر دستگاه را تا حد قابل توجهی افزایش دهد  علاوه بر آن تاثیر بسزایی در میزان بازدهی دستگاه خواهد گذاشت.

این دستگاه در دو مدل سینگل و دبل تولید می گردد. فن های سانتریفیوژ بکوارد سینگل میزان 200cfm  تا  80000 cfm و فشاراستاتیکی 100 paتا  2500 pa(پاسکال)را تامین می کنند که از سایز 250 mm تا 1400 mm تولید و ارائه می گردد.

بدنه فنهای سانتریفیوژ از جنس ورق گالوانیزه می باشد که قالب ها و طرح های مقاومتی بر روی آن اجرا می گردد. این فن ها برای جلوگیری از برخورد برف و باران بر روی الکتروموتور دارای کاور باران گیر می باشد. همچنین گاهی در فن های سانتریفیوژ به دلیل کارکرد در شرایطی که آلاینده های محیطی سبب ایجاد جرم میگردد، ممکن است پروانه فن در طول کارکرد به سبب رسوبات و جرم ایجاد شده دچار آنبالانسی جزئی شود که بصورت لرزش فن هویدا میگردد که برای جلوگیری از انتقال این لرزش به شاسی اصلی از لرزه گیر های لاستیکی با قابلیت انعطاف بالا در این دستگاه بهره گرفته شده است. بعلاوه آنکه این فن ها قابلیت ساخت با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای را دارا میباشند که آن را در برابر خوردگی، زنگ زدگی و فرسایش در شرایط جوی مختلف در طول کارکرد مقاومتر می سازد. همچنین نوع کیسینگ می تواند به صورت گالوانیزه اتصال رولینگ و یا ازجنس آهن(ST 37) با اتصال جوشی باشد.

 

نحوه اتصال الکتروموتور به فن :

الکتروموتور به سه طریق به فن متصل میگردد:

  1. کوبله مستقیم
  2. پولی تسمه
  3. کوپلینگ

زمانی که دمای هوای ورودی به دستگاه بالای 80 درجه سانتیگراد باشد و یا رطوبت بالا و یا قطرات آب درسیستم کارکرد و هوایی که دستگاه در حال مکش است موجود باشد توصیه میگردد از سیستم های پولی تسمه و یا کوپلینگ استفاده گردد که تماس آنها با موتور به حداقل رسانیده شود. در غیر این صورت استفاده از فن هایی با اتصال کوبله مستقیم به سبب استهلاک پایین تر توصیه میگردد.فن های سانتریفیوژ کوبله مستقیم به دلیل استهلاک و هزینه های جانبی کمتر و مورد استفاده بیشترو مورد قبول عموم استفاده کنندگان می باشد.

بالانس فن:

فن های سانتریفیوژ بکوارد در زمان تولید توسط دستگاه Chemb ساخت کشور ایتالیا در دور دریافتی فن با بالاترین دقت و مجرب ترین اپراتورها مورد بالانس دینامیکی قرار میگیرند که سبب کاهش چشمگیر میزان لرزش این نوع فن ها به میزان کمتر از 2mm/s می گردد. که در مقایسه با سایر فن های مشابه موجود در بازار بسبب بالانس های دستی و یا استاتیک صورت گرفته که لرزشی بیش از 8mm/s  را موجب شده اند، این محصول را دارای برتری قابل ملاحظه ای میسازد.

 

دور دریافتی فن :

با توجه به این موضوع الکتروموتورهای صنعتی در دورهای 700-900-1400و2800 تولید و عرضه می گردند.

-فن های سانتریفیوژ 2800 دور از سایز 250 تا 450 میلیمتر قابل تولید و ارائه می باشند. استفاده از دور 2800 و یا بالاتر برای سایزهای بزرگتراز450 به دلیل امنیت کارکرد دستگاه پیشنهاد نمی گردند.

-فن های سانترفیوژ 1400 دور به دلیل جابجایی هوای مناسب و صدای پایین تر نسبت به سانتریفیوژهای 2800 دور و مقرون به صرفه بودن از لحاظ هزینه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

-فن های سانتریفیوژ 900و700 دور به دلیل پایین بودن میزان هوادهی اغلب در سایزهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و مزیت قابل توجه این سانتریفیوژها صدا و استهلاک بسیار پایین نسبت به دورهای 1400و2800 می باشد که از شاخصه های قابل توجه این محصولات محسوب میگردد.

 

انواع پروانه فن سانتریفیوژ بکوارد:

پروانه دبل همانطور که از نامشان مشخص است از لحاظ ظاهری متشکل از همنشینی دوعدد پروانه سینگل در کناریکدگر می باشند.

پروانه های دبل از هر نظر راندمان کارکرد از 200 cfm تا 160000 cfm و فشار استاتیک 100 pa تا 2500 pa(پاسکال) قابل تولید می باشد. نحوه اتصال الکتروموتور در سانتریفیوژهای دبل اغلب به دو صورت1- فولی تسمه و2- کوپلینگ می باشد. از مزیت های سیستم دبل می توان به دور پایین و صدای پایین و دبی بالا اشاره کرد.

در سانتریفیوژهای دبل اغلب دورهای  400تا 1100 دور انتخاب می گردند.

 

تفاوت عمده فن سانتریفیوژ سینگل با دبل:

1-پروانه دبل دارای دبی بیشتر نسبت به پروانه سینگل می باشد.

2- تولید صدای کمتر در دبی و فشارهای یکسان.

3-پروانه دبل دارای 2 عدد ورودی هوا می باشد که نیاز به یک کیسینگ باکس برای مکش یکسان دارد. که این امر موجب سایز بزرگ این دستگاه می شود.

4- سانتریفیوژهای دبل اغلب به صورت پولی  تسمه مورد استفاده قرار می گیرد که نیازمند گریس کاری و تعویض تسمه ها به صورت دوره ای می باشند که باعث هزینه های نگهداری نسبتا بالایی می گردند. 

مشخصات کلی محصول

سایز پروانه های بکوارد

250-280-315-355-400-450-500

-560-630-710-800-900-1000- 1250 

انواع پروانه بکوارد

سینگل

 

دبل . اتصال دو پروانه با زاویه 30 درجه نسبت به محوریت جانبی

-ميزان دبي پروانه هاي سينگل:

200-80000 cfm

میزان فشار استاتیکی پروانه سینگل

100-2500 pa

جنس بدنه

از سایز 250 الی 710

گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک 

از سایز 800 الی 1250

ST37

   

تعداد تک پره

8تک پره

بالانس

دینامیک - با لرزش زیر 2 میلیمتر بر ثانیه

انواع اتصال الکتروموتور
 به فن

کوبله مستقیم

دور دریافتی
با توجه به نوع
 اتصال

700-2800  rpm

پولی تسمه

700-2800 rpm

کوپلینگ

200-6000 rpm

         

 

عنوان هر بخش

محدودههای عملکردی و توضیحات مربوط به عملکرد

تک پره پروانه

دو شیار در تک پره های پروانه با قرار گیری در قالب سنبه ماتریس سایز مربوطه تحت ضرب پرس ایجاد میشود که موجب شکافته شدن هرچه بیشتر هوا و در نتیجه جابه جایی هوای بالاتر ضمن ایجاد فشار استاتیکی بیشتر و تولید صدای کمتر میگردد.  

inlet  هوزینگ

نک و یا اینلت هوزینگ که بر روی هوزینگ نصب میگردد باعث تنظیم نوع و میزان جریان هوای ورودی به فن سانتریفیوژ شده که با طول استاندارد این شرکت مطابق استاندارد های ارائه شده توسط کامفری ایتالیا از 10 الی 25 سانت در سایز های مختلف موجب تامین فشار استاتیکی بیشتر و جابجایی هوای بالاتر میگرددضمن مصرف انرژِ ی-پایینتر میگردد.

فشار استاتیک

100 الی 2500 پاسکال

بالانس

 chemp italy

دسیبل صدایی

52 الی 95

شفت

20 الی 180 میلیمتر

یاطاقان

200-215

پولی

60-800

مکانیکی

 

تسمه

سه نوع:

a

b

c

جنس لرزه گیر

لاستیکی - فنری

شاسی

پروفیل ناودانی

پروفیل آلومینیوم

ورق گالوانیزه

کلاف بندی

پروفیل نبشی فابریک

ورق گالوانیزه

بدنه- هوزینگ

 

انواع اتصال نوار هوزینگ به کفی های هوزینگ

  1. اتصال جوشی
  2. اتصال نوردی- نبرد سرد

قالب سازی

هر دستگاه سانتریفیوژ در هر سایز دارای 8 دست قالب سنبه-ماتریسی اختصاصی میباشد که جهت ایجاد مقاوت بالاتر در برابر تنش ها بهینه سازی شده است و با پرس هیدرولیک250 تن بصورت تک ضرب اعمال میگردد. قالب سازی فن های سانتریفیوژ تماما توسط کادر مهندسی ساخت و تولید شرکت صنایع تهویه پارس سعید صورت گرفته است که از مهمترین افتخارات این شرکت جهت نزدیک تر سازی هرچه بیشتر محصول به سطح استاندارد های جهانی و بی نیاز سازی صنعت داخلی از واردات میباشد.

الکتروموتور ها

برای سایز های 250 الی 1250 توان الکتروموتور ها در بازه 0.18 الی 90 کیلووات و در موارد خاص بیشتر انتخاب میشوند.

انواع الکتروموتور ها

  1. پوسته آلومینیوم برای سایز های250 الی 630
  2. پوسته چدن برای سایز های 710 الی 1250

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 250 بکوارد

0.18 – 0.37—0.55 – 0.75 1.1

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 280 بکوارد

0.18 – 0.37—0.55 – 0.75 1.1

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 310 بکوارد

0.37—0.55 – 0.75 1.1- 1.5

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 355 بکوارد

0.37—0.55 – 0.75 1.1- 1.5- 2.2

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 400 بکوارد

0.37—0.55 – 0.75 1.1- 1.5 -3-2.2

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 450 بکوارد

0.37—0.55 – 0.75 1.1- 1.5 -3-2.2 -4

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 500 بکوارد

0.55 – 0.75 1.1- 1.5 -5.5-4-3-2.2

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 560 بکوارد

0.55 – 0.75 1.1- 1.5 -5.5-4-3-2.2

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 630 بکوارد

0.55 – 0.75 1.1- 1.5 -7.5-5.5-4-3-2.2

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 710 بکوارد

0.75- 1.1- 1.5 -11-7.5-5.5-4-3-2.2

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 800 بکوارد

22-18.5-15-11-7.5-5.5-4-3-2.2-1.5

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 900 بکوارد

37-30-22-18.5-15-11-7.5-5.5-4

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 1000 بکوارد

55-4537-30-22-18.5-15-11-7.5-5.5-4

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 1150 بکوارد

75-55-4537-30-22-18.5-15-11

الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ 1250 بکوارد

75-55-4537-30-22-18.5-15-11

انواع فاز دستگاه

  1. تک فاز از سایز 250 الی 500
  2. سه فاز از سایز 250 الی 1250

طراحی قالب های سنبه ماتریس در

solid works

طراحی نقشه های هوزینگ و بدنه جهت برش لیزری

solidworks-sheet metal

autocad

مقیسه عملکردی و راندمان دستگاه

comefri

نرم افزار محاسبه افت فشار در کانال

vent tools

 

 

 

در زمان سفارش فن سینگل بکوارد جهت تایین نوع قرار گیری هوزینگ و الکتروموتور از تصویر زیر استفاده نمایید:
 

 

برای دانلود کاتالوگ جداول و اطلاعات مهندسی این محصول به صفحه ی مقالات ما مراجعه نمایید.

 

همچنین برای اطلاع از مشخصات سایر انواع فن و پروانه های صنعتی شامل "فن فیشبباخ آلمان" و "فن سانتریفیوژفوروارد" و "هواکش مرغداری" و"پلاگفن کابینتی" و " فن سقفی بادی_مکانیکی"کافیست تا بر روی نام هر یک کلیک نمایید