هواساز هایژنیک

Hygienic Air Handling Unit

هواساز هایژنیک - Hygienic Air Handling Unit

هواساز هایژنیک اس تی پی اس

Hygienic Air Handling Unitشروع قیمت   15,000,000 تومان

تعداد :

 

 

هواساز هایژنیک

 

هواساز چیست؟

 

هواساز ها عموما آن دسته از سیستم های تهویه ای محسوب میگردند که درون خود پکیجی از بلوئر، المان های خنک کننده و یا گرم کننده، فیلتر ها، عایق های صدایی و دمپر را با آرایشی مخصوص به خود جای داده که به طور معمول به سیستم کانال کشی هوا در هر ساختمان متصل گشته و هوای مطبوع شده را از طریق این کانال ها به محیط های مدنظر انتقال داده و هوای نامطلوب را به این چرخه باز می گرداند.

گرچه وجود هواساز ها در گذشته عضوی لوکس از هر ساختمان تلقی میشد اما امروزه از اساسی ترین نیاز های هر محیط با توجه به تامین نیاز وجود سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع در انواع محیط ها نظیر ساختمان های مسکونی، اداری، بیمارستانی، دیتا سنتر ها، آزمایشگاه ها و ... به حساب می آیند.

انتخاب درست هواساز ها نیازمند پاسخ به سوالات مختلفی اعم از "میزان ظرفیت مورد نیاز" و یا "شرایط محیطی کنونی" میباشد که بنا بر دیتا های اعلام شده بر پایه ی پروژه هواساز مورد نیاز هر محیط طراحی، محاسبه و ساخته میشود. شایان ذکر است که ساختار و طراحی هر هواساز بنا بر خواستگاه محیط مطلوب میتواند متفاوت از دیگری بوده و بنا بر نیاز همان محیط اختصاصا طراحی گردد تا بالاترین راندمان و مطلوب ترین هوای محیطی تامین گردد.

 

هواساز هایژنیک چیست؟

هواساز های هایژنیک از جمله هواساز هایی هستند که با توجه به طراحی آنتی بیوتیکال خود در صنایع پزشکی، آزمایشگاهی و بیمارستانی و تمامی صنایعی که نیاز به محیطی استریل دارند، مورد استفاده قرار میگیرند.

اساس کار این محصول به نحوی است که هوا را از لایه ای از فیلترها که بنا بر نیاز محیطی میتواند انواع مختلفی باشند نظیر سیمی، کیسه ای ،هپا و اولپا توسط فن تعبیه شده عبور داده و با این عمل میتواند تا حد 99.997% و تا ذرات 0.12 میکرونی را فیلتر نماید. همچنین در برخی از هواساز هایژنیک بنا بر نیاز از لامپ یو وی و اوزون نیز برای به حداقل رسانیدن میکرواورگانیزم ها و توقف میزان رشد و گسترش آنها بهره گرفته میشود. ساختار بدنه ی هواساز هایژنیک عموما از استینلس استیل برای محیط هایی با حساسیت بالا بوده و از اتصالات خاص در این سیستم بهره گرفته میشود. در این سیستم ها نیز برای به حداقل رساندن لرزش حاصل از کارکرد این دستگاه از شاسی دبل و لرزه گیر استفاده میشود.

 

تفاوت هواساز هایژنیک با دیگر هواسازها در چیست؟

 

  • قطعات و قسمت های هواساز هایژنیک دارای سطحی سیقلی بوده تا از جذب رطوبت و رشد میکرو ارگانیزم ها جلوگیری بهم رساند.
  • ساختار و بدنه ی هواساز هایژنیک بر اساس اصول استاندارد محیط های استریل طراحی و ساخته میشوند.
  • عایق صدایی هایژنیک در هواساز تعبیه شده تا صدای حاصل از حرکت هوا را ضمن انتقال به سیستم کانال کشی به حداقل برساند.
  • بهره مندی از سیستم فیلتراسیون با درصد بالا.
  • بهره گیری از تکنولوژی کاهش میکروارگانیزم ها.

 

شایان ذکر است که هواساز های هایژنیک با در نظر گرفتن میزان هوای فیلتر شده مورد نیاز، میزان دبی، میزان فشار مثبت و اگزاست و شرایط محیطی اختصاصی محاسبه، طراحی و ساخته میشود. استفاده از هواساز هاِیژنیک طراحی شده مختص به شرایط محیطی شما توسط کادر مهندسی شرکت صنایع تهویه پارس سعید نه تنها میتواند تضمین کننده ی مطبوع ترین هوای محیطی در محیط استریل شما باشد بلکه میتوان در مسیر کاهش میزان مصرف انرژی حاصل از عملکرد این دستگاه ها موفق واقع شود..