فن سقفی بادی-مکانیکی

Whirlybird Turbine

فن سقفی بادی-مکانیکی اس تی پی اس

Whirlybird Turbineسایز دهنه 45   354,000 تومان

تعداد :

 

هواکش بادی

 

هواکش های بادی از جمله پرمصرف ترین فن ها در کارخانجات و سوله ها،با توجه به عدم نیاز به انرژی الکتریکی هستند . این فن ها بر روی سطوح شیبدار و یا مسطح قابل نصب بوده و ضمن استفاده از نیروی باد خاصیت مکندگی ایجاد میکنند. هواکش ها و فن های بادی در سایز45 مطابق استاندارد های جهانی توسط شرکت صنایع تهویه پارس با بالاترین کیفیت ساخت آماده عرضه به مشتریان عزیز میباشد.

هواکش های بادی مکانیکی معمولا بر روی سقف کارگاه ها و سوله ها تعبیه میگردند که با بهره گیری از نیروی جریان هوا بدون نیاز به الکتریسیته و سایر منابع انرژی ،ضمن دوران هوای درون سیستم را مکش و به بیرون هدایت میکند . هواکش های بادی و فن های بادی به صورت کاملا مکانیکی کار کرده و از هر گونه اتلاف انرژی جلوگیری میکند. هواکش های بادی در سایز 45 و در سایز های دیگر به صورت سفارشی تولید میگردد.

درواقع کلاهک بادی از مجموعه پره های موازی کنارهم که بصورت محدب  ( انحنا به بیرون) در محیط کلاهک بادی قرارگرفته اند تشکیل یافته و خواب این پره های کلاهک بادی طوری است که جریان هوا را که از غرب به شرق می وزد در درون کلاهک بادی می پیچاند و به نوعی باد را در بدنه ی داخلی کلاهک بادی اثرگذار می کند و باعث ایجاد نیروی محرک برای گردش کره ی کلاهک بادی می شود.

ساختار کلاهک بادی کلا از دو مجموعه ی موثر تشکیل یافته که مجموعه اول عبارتست از یک استوانه گرد که یک سیستم تسمه ی سه کنج بوسیله بلبرینگ به قسمت کروی کلاهک بادی متصل می شود و این تسمه سه کنج جوشی از پایین به قسمت استوانه ای متصل می شود و از بالا به نشیمن پره های موازی کلاهک بادی ، و نقطه عطف این ارتباط ، بلبرینگی است که با چرخاندن کره ی کلاهک بادی باعث تهویه می شود.

ساختار چینش پره های موازی در پایین ، به مداراستوانه ای ختم می شود و از بالا به بشقابکی که مرکز تجمیع پره ها می باشد متصل می شوند.

کلاهک بادی علاوه بر سبکی، از استحکام لازم و ویژه ای برخوردار است و پره های کلاهک بادی در عین سبکی باعث چرخش کلاهک بادی شده و همین پره های ورقی شکل سبک ،عامل استحکام ، گردش و تخلیه هوای محیط می گردند.

کلاهک بادی به وسیله یک پایه، تحت عنوان تبدیل چهارگوش به گرد باعث نگهداریِ کلاهک بادی در محلِ نصب می گردد. قالب و ساختارِ قسمت چهارگوشِ این تبدیل به صورتی است که با تیزی یا هشتیِ سقفِ سوله همقالب یا همساختار شده و بدون هیچ رابط یا اتصالِ دیگر در نقطه ی اوج سقف سوله قرار گرفته و کلاهک بادی را در بهترین نقطه بر روی این تبدیل قرار می دهد.

مشخصات فنی:

ارتفاع

57 cm

قطر پروانه 

52 cm

قطر دهانه 

45 cm
تعداد پره 22

محاسن  کلاهک بادی:

1- آب بندی سقف با نصب کلاهک بادی

2- صرفه جویی درمصرف انرژی

3- بی صدا بودن 

4- مکش هوای داخل محیط  بصورت بدون بازگشت

5- کارکرد در سرعت های پایین

6-  مکش قوی و راندمان بالا

7- بدون نیاز به برق

همچنین برای اطلاع از مشخصات سایر انواع فن و پروانه های صنعتی شامل "فن فیشباخ آلمان" و "فن سانتریفیوژ بکوارد " و "فن سانتریفیوژ فوروارد" "پلاگفن کابینتی" و "هواکش مرغداری"کافیست تا بر روی نام هر یک کلیک نمایید