باکس فن سایلنت

Silent Exhaust Fan

باکس فن سایلنت - Silent Exhaust Fan

باکس فن سایلنت اس تی پی اس

Silent Exhaust Fanتعداد :

 

باکس اگزاست

 
بلوئر ها و سانتریفیوژ  ها از برترین نوع اگزاست فن ها محسوب میگردند و به همین جهت در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار میگیرند. از قدرت مکش بالای این محصول میتوان به عنوان برترین حسن آن اشاره داشت زیرا که با تنظیم دور موتور و الکتروموتور مناسب میتوان به بهترین عملکردی که از یک باکس فن سایلنت انتظار میرود دست یافت. 
همانطور که اشاره شد کاربرد بسیار بالای این محصول در صنایع مختلف دارای حسن هایی بوده است اما نکته ای که همیشه در کنار نام بلوئر ها و فن های سانتریفیوژ  بکار میرود تولید آلودگی صدایی حاصل از کارکرد آن است که سبب میشود تا این محصول برای محیط هایی که حساسیت صدایی داشته و مسئله ی صدایی برایشان حائز اهمیت است گزینه ی مناسبی حتی با وجود قدرت اگزاست مطلوبش، محصوب نگردد. 
به همین سبب برای کاهش صدای تولیدی حاصل از فن شرکت صنایع تهویه پارس سعید با طراحی باکس هایی دو جداره با عایق های صدایی و پروفیل های آلومینیوم توانسته است تا حد بسیار قابل توجهی از صدای حاصل از کارکرد این دستگاه ها بکاهد و باکس فن سایلنت را برای محیط هایی که حساسیت صدایی مد نظرشان بود مانند سازمان ها و ادارات، سالن های پذیرایی و تالار ها، کافی شاپ ها و رستوران ها  از بهترین گزینه ها سازد. 
از ویژگی های دیگر این باکس فن سایلنت میتوان به بدنه ی گالوانیزه آن که برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای هستند اشاره داشت. همچنین برای کاهش هرچه بیشتر لرزه باکس فن سایلنت از شاسی دبل و لرزه گیر در این باکس ها استفاده شده است. 
 
نحوه اتصال الکتروموتور به فن :
الکتروموتور به سه طریق به فن متصل میگردد:
• کوبله مستقیم
• فولی تسمه
• کوپلینگ
زمانی که دمای هوای ورودی به دستگاه بالای 80 درجه سانتیگراد باشد و یا رطوبت بالا و یا قطرات آب درسیستم کارکرد و هوایی که دستگاه در حال مکش است موجود باشد توصیه میگردد از سیستم های فولی تسمه و یا کوپلینگ استفاده گردد که تماس آنها با موتور به حداقل رسانیده شود. در غیر این صورت استفاده از فن هایی با اتصال کوبله مستقیم به سبب استهلاک پایین تر توصیه میگردد.فن های سانتریفیوژ کوبله مستقیم به دلیل استهلاک و هزینه های جانبی کمتر و مورد استفاده بیشترو مورد قبول عموم استفاده کنندگان می باشد.
 
بالانس فن:
فن های سانتریفیوژ بکوارد در زمان تولید توسط دستگاه Chemb ساخت کشور ایتالیا در دور دریافتی فن با بالاترین دقت و مجرب ترین اوپراتورها مورد بالانس دینامیکی قرار میگیرند که سبب کاهش چشمگیر میزان لرزش این نوع فن ها به میزان کمتر از 2mm/s می گردد. که در مقایسه با سایر فن های مشابه موجود در بازار بسبب بالانس های دستی و یا استاتیک صورت گرفته که لرزشی بیش از 8mm/s  را موجب شده اند، این محصول را دارای برتری قابل ملاحظه ای میسازد.
 
دور دریافتی فن :
با توجه به این موضوع الکتروموتورهای صنعتی در دورهای 700-900-1400و2800 تولید و عرضه می گردند.
-فن های سانتریفیوژ 2800 دور از سایز 250 تا 450 میلیمتر قابل تولید و ارائه می باشند. استفاده از دور 2800 و یا بالاتر برای سایزهای بزرگتراز450 به دلیل امنیت کارکرد دستگاه پیشنهاد نمی گردند.
-فن های سانترفیوژ 1400 دور به دلیل جابجایی هوای مناسب و صدای پایین تر نسبت به سانتریفیوژهای 2800 دور و مقرون به صرفه بودن از لحاظ هزینه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
-فن های سانتریفیوژ 900و700 دور به دلیل پایین بودن میزان هوادهی اغلب در سایزهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و مزیت قابل توجه این سانتریفیوژها صدا و استهلاک بسیار پایین نسبت به دورهای 1400و2800 می باشد که از شاخصه های قابل توجه این محصولات محسوب میگردد.
 
باکس فن سایلنت در سایز ها و ابعاد مختلفی توسط شرکت صنایع تهویه پارس سعید طراحی و ساخته میشوند که عموما سایزهای دهنه 250-280-315-355-600-630-700-710-800-900-1000 را در بر میگیرد.