مقالات آموزشی

مزیت های دستگاه های ضد عفونی شرکت صنایع تهویه پارس

 

معرفی برترین دستگاه ضد عفونی محیط و نفرات
شرکت صنایع تهویه پارس سعید با پشتوانه 25 ساله در صنعت تهویه ایران و رزومه کاری در زمینه طراحی و اجرا سیستم های clean room و هواساز هایژنیک بیمارستانی در اقدامی جدید و نوآورانه طبق شرایط به وجود آمده در کل جهان و شیوع ویروس کرونا ، تیم مهندسی این شرکت بر آن شد تا دستگاهی طراحی کند که توانایی ضد عفونی کنندگی محیط و نفرات را بدون استفاده از الکل و مواد شیمیایی انجام دهد  وطی هفت ماه تلاش شبانه روزی سرانجام حاصل این تلاش ها طراحی سه نوع محصول برای کاربری های مختلف شد.
دسته بندی محصولات:

 

  • دستگاه مدل sap
  • ستون ضد عفونی کننده
  • تونل ضد عفونی کننده

معرفی دستگاه ضد عفونی کننده محیط مدل SAP  :

دستگاه ضد عفونی کننده مدل SAP  یکی از بهترین ضد عفونی کننده ها برای استفاده در محیط های خانگی ، اداری ، باشگاه ها ، آرایشگاه ها ،رستوران ها و ... می باشد.

که در سه مدل :

  • 1: دستگاه ضد عفونی مدل SAP601
  • 2: دستگاه ضد عفونی مدل SAP601
  • 3: دستگاه ضد عفونی مدل SAP602

که جداول استاندارد استفاده و متراژ عملکردی این دستگاه ها مطابق جدول زیر می باشد:

SAP_601

- خانگی از 30 تا 200 متر

 - اداری کم تردد  50 تا 100 متر

SAP_602

 اداری 70 تا 150 متر

 SAP_603

 اداری پر تردد 70 تا 150 متر

 

 

نحوه عملکرد دستگاه ضد عفونی کننده محیط مدل SAP:

این دستگاه دارای بستر فیلتراسیون G4 با راندمان 2 میکرون می باشد.

در ابتدای ورود جریان هوا کلیه ریز گردها را دریافت کرده و سپس وارد میکسینگ باکس و بانک UV  می شود پس از برخورد هوا با اشعه UV کلیه میکروارگانیزم ها از جمله ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها از بین می رود سپس اکسیژن (O2) که از برخورد با اشعه UV  تبدیل به ازون (O3) شده است و قابلیت ضد عفونی بالایی دارد توسط فن دستگاه به محیط تزریق می شود و این سیستم یا چرخه کارکرد (سیرکوله هوا) به طور مستمر ادامه دارد و ازون خارج شده از دستگاه در کل محیط  به صورت یکنواخت پخش می شود.تا کلیه سطوح و هوای داخل محیط را به نحو احسن ضد عفونی کند.

 

تفاوت دستگاه ضد عفونی کننده مدل SAP که آن را از روش های عملکرد دستگاه های دیگر متمایز می سازد به نوع زیر است:
1: بی خطر بودن برای کلیه نفرات و موجودات خون گرم

2: هیچ گونه خطرات زیست محیطی و پسماندی ندارد

3:هیچ گونه خطری برای نفرات با حساسیت های تنفسی از جمله کودکان ، افرادی با مشکلات تنفسی از جمله آسم، جانبازان شیمیایی و زنان باردار ندارد.

 

از مزیت های این دستگاه می توان گزینه های زیر را مطرح کرد :

1:عدم نیاز به شارژ مخزن یا هرگونه متریال ثانویه (مخزن یا کپسول گاز ازون) زیرا این دستگاه به عنوان ازون ژنراتور یا تولید کننده ازون شناخته می شود.

2:مصرف انرژی فوق العاده پایین که استفاده از این محصول را به صرفه و اقتصادی می کند.

3: استهلاک و هزینه نگهداری پایین.

4: عدم خروج اشعه UV

  • یکی از مزیت هایی که به آن به صورت ویژه نگاه می کنیم این است که نه تنها برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا قابل استفاده است ،بلکه تاثیر آن بر روی دیگر میکروارگانیزم ها آزمایش و نتیجه چشمگیری داشت

این دستگاه بر روی 60 نوع باکتری و قارچ و ویروس تست و آزمایش شده که همه ی آن ها به طور مستند موجود می باشد که از این رو در مسئله مواجه شدن با دیگر ویروس ها و میکروارگانیزم ها از جمله آنفولانزا در فصل زمستان دستگاه ضد عفونی کننده مدل SAP عملکرد خود را به اثبات می رساند .بازگشت